Zadowolenie z pracy zarobkowej, postrzegane jest w kontekście osiągnięć w miejscu pracy.

Młodsi ludzie, są zdania, że po zakończeniu edukacji robota jest na wyciągnięcie ręki, niestety, tak nie jest. Naturalnie zatrudnienie czeka, ale dla wykwalifikowanych w w danej specjalizacji albo dla młodych za niewygórowaną stawkę . Czasy , gdy zdobywanie umiejętności dawałogwarantem znalezienia dobrze wynagrodzenia, minęły , rynek nie potrzebują pracowników dobrze wykształconych , ale posiadających cechami charakteru, która przyczyni się wysokimi zyskami dla firmy. Przedsiębiorczość, odwaga to cechy zauważane przez pracodawców , praca dla takich rozpoczynających karierę odpornych na stres ludzi czeka . Oczekiwania społeczeństwa, co do wymiaru pensji za wykonane zadania rośnie , obywatele pragną więcej zarabiać , bo ich ambicje są wyższe , pragną więcej mieć i zabezpieczyć swoim domownikom godne warunki życia . 

Zadowolenie z pracy jest istotna, odczuwanie uznania przez pracodawcy także, zgranie tych przesłanek z zadowalającą wynagrodzeniem postrzegane jest za powodzenie w życiu zawodowym. Emigracja za pracą jest nadal uważany, jako jedno z rozwiązań, jednak im więcej lat przybywa, tym człowiek częściej myśli o pozostaniu w ojczyźnie. Zajęcie, które pozwala zabezpieczyć sobie i rodzinie dach nad głową oraz wysoki standard życia,  jest osiągalna tylko dla niektórych . 

bästa dejtingsidorna

Stanowiska takie jak menadżer, pozwalają uzyskania wysokie dochody , ale obowiązki takie wiąże się z nienormowanym czasem pracy , przeżywaniem sytuacji stresujących i przymusem sprostania coraz większym wymaganiom . Podchodzenie do obowiązków zawodowych, jako niemiłej obowiązku, konieczności jest nie tylko niekorzystne dla pracownika ,  ale także dla przełożonego, niesatysfakcjonująca praca to zniechęcony pracownik ,  który wykonuje mniej pracy, ciągle zmęczony i zestresowany .